Хімічні речовини та гаряча вода вже давно використовуються як стандартний дезінфекційний розчин у молочній промисловості. Однак сьогодні існує альтернативний вибір – озон. Використання ефективної та надійної системи озонування дозволяє зменшити загальні витрати, спростити процес очищення та зменшити вплив на навколишнє середовище. Однією з унікальних переваг озону є його виробництво з повітря, тобто, це природна, безкоштовна сировина. Перевезення чи прибирання після цього не потрібно; не потрібно додаткове полоскання; процес не містить залишків і має дуже низький вплив на навколишнє середовище. Установка системи озонування дуже проста і не впливає на ваші нормальні процеси.

Чистота та хороша гігієна забезпечують якісне виробництво молока. Непридатне та брудне обладнання може збільшити кількість бактерій, цвілі та мікроорганізмів у резервуарах з молоком. Озон – один з найпотужніших окислювачів, який швидко видаляє біоплівки та агресивно знищує бактерії. Тому, щоб уникнути цих проблем, озон є одним з найбільш природних та ефективних дезінфікуючих засобів без шкідливих побічних продуктів.

Крім того, збільшення забруднення харчової промисловості змушує постійно шукати нові / альтернативні методи дезінфекції. Закрите технологічне обладнання, яке контактує зі свіжими або переробленими харчовими продуктами та напоями, такими як трубки, посуд, випарники, повинно бути очищено для підтримки належного рівня гігієни та умов праці. Озон можна використовувати у всіх галузях промислового харчування та напоїв, наприклад:

виробництво соусу;
переробка соку;
свіжий продукт, наприклад фрукти та спеції, обробка;
процеси розливу води;
пивоварні.
Озон має великий потенціал окислення, що забезпечує високу можливість дезінфекції та доповнює традиційні хімічні речовини з точки зору виведення жирових, білкових та вуглеводних залишків. Озон виробляється з кисню (повітря) через коронний розряд (атоми кисню іонізуються і утворюються молекули озону). Озон, порівняно з іншими очисними та дезінфекційними засобами, має багато переваг:

низькі витрати на енергію;
економія промивної води;
ефективний окислювач, який видаляє органічні залишки та частинки;
відсутність шкідливих побічних продуктів;
виробляється на місці хімічної переробки;
збільшений термін зберігання продукції.